Dobry film ślubny....bolączki jakie napotyka filmowiec

W dzisiejszym artykule wyjasnimy kilka kwestii dotyczących problemów oraz bolączek filmowców ślubnych, a przy okazji dowiecie się jakie cechy powinien posiadać dobry Operator kamery.

 

Otóż moi drodzy wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z czym boryka się filmowiec w czasie produkcji  takiego reportażu jakim jest reportaż ślubny.

Operatorem ślubnym wbrem różnym opiniom nie może być każdy i wręcz nie powinien. Dobry operator potrafi poradzić sobie z każdą zastaną sytuacją. Jak wiemy nie na wszystko mamy wpływ a tylko doświadczona osoba będzie wiedziała jak w danej sytuacji zareagować, jak znaleźć właściwe miejsce np. w ciasnym kościele i uchwycić właściwe momenty, co zrobić aby ciemne ściany kościoła nie zepsuły nastroju panującego podczas ceremonii. Jak z wad, które zastaje na miejscu uczynić atuty.

 

Zacznijmy zatem od początku.

 

Błogosławieństwo - wchodzimy do ciemnego pomiesczenia, w którym są żółte lub też brązowe ściany, małe okno i całe mnóstwo ludzi z rodziny zgromadzonej na niewielkiej powierzchni. Jak znaleźć dogodne miejsce nie przeszkadzając członkom rodziny w obserwowaniu ceremonii? do tego wszystkiego dochodzi pytanie jak nagrać dźwięk, tak żeby było wszystko dobrze słyszalne.

 

Ceremonia ślubna - pierwszy problem związany z ceremonią ślubną to zdenerwowanie Młodej Pary. Młoda Para zapomina o wszystkich radach jakie udzielił jej operator przed całą ceremonią. Do tego często spotykamy się z ciemnymi kościołami, kiepskim nagłośnieniem i wymaganiami stawianymi przez prowadzącego mszę Celebranta.

 

 

Zabawa weselna - ta część można powiedzieć, zaczyna się już od momentu przejazdu na salę weselną. Problemem jest to, jak nagrać przejazd Pary Młodej gdy np. operator pracuje w pojedynkę lub każdy z gości weselnych chce jechaćc bezpośrednio za samochodem Pary Młodej.

Następna sytuacja to jak uchwycić moment rozbijanych kieliszków kiedy Para Młoda przez dłuższy czas nie może zdecydować sie jak rzucić i w która stronę. Wreszcie jak przemieszczać się pomiędzy gośćmi podczas zabawy aby oddać klimat panującej zabawy a jednocześnie być "niewidzialnym" i nie peszyć kamerą ludzi.

Dogadanie z zespołem muzycznym jak również obsługą sali stanowi również kluczową kwestię podczas całej zabawy. Niejednokrotnie obsługa sali nie informując nikogo o której godzinie przewidziane są atrakcje typu tort "wjeżdża" z nim na salę powodując zamieszanie lub postanawiają całkowicie wygasić światła a przecież mamy do czynienia z zabawą weselną a nie klubem nocnym w mieście, więc oświetlenie gra bardzo dużą rolę w nagraniu filmu.

Jak pokazać stałe elementy wesela jak : pierwszy taniec, podziękowania dla rodziców, oczepiny aby były odzwierciedleniem tego co faktycznie się działo. Dobry operator na pewno nie postawi kamery na statywie z boku sali lub tez sam nie będzie stał nieruchomo w jednym koncie. Kluczowym elementem jest również to jak goście bawią się na parkiecie, każda Para oczekuje że na ich filmie wszyscy goście rewelacyjnie i tłumnie pląsają na parkiecie, nietety nie każde wesele tak wygląda. Czasami potrzeba kilku godzin na rokręcenie zabawy ale czasami do końca wesela na parkiecie tańczą tylko nieliczni. Gdyby taką sytuację pokazac w sposób statyczny to niestety w efekvie końcowym nie będzie co oglądać. Natomiast dobry fachowiec będzie wiedział jak poprowadzić kamerę aby wyglądało to w sposób możliwy do przyjęcia.

 

W pigułce przedstawiliśmy Wam problemy z jakimi musi borykać się operator ślubny, nie łatwo się w tym wszystkim odnaleźć ale tylko fachowiec da sobie świetnie z tym radę.

 

PAMIETAJCIE !

Nagrywjąc film ślubny fachowiec wie jaki obraz końcowy uzyska z tego co zastał podczas całej uroczystości oraz zabawy. Dlatego też aby wybrać dobrego operatora z wielką uwagą oglądnijcie jego produkcje zaczynając od tak teraz modnych skrótów śubnych poprzez większe cześci filmów z poprzednich wesel. Dobry fachowiec nie będzie miał obaw aby je Wam pokazać. Natomiast skrót ślubny charakteryzuje się dynamiką i nie ma szans powstać z materiału na którym nic się nie działo.

 

Wkrótce następny artykuł, w którym omówimy zagadnienia związane

z ceną filmu ślubnego.

 

Na dzisiaj dziękujemy za uwagę.

Życzymy miłego czytania i udanego tygodnia :)

Zespół G2FilmStudio

Write a comment

Comments: 0