Jedna kamera, czy więcej....film ślubny

Zacznijmy od tego, że wiele Par młodych szuka najtańszej oferty ślubnej, jednak z doświadczenia wiemy że najtańsza oferta nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

W dzisiejszym blogu chcemy przybliżyć temat jakim jest realizacja filmu ślubnego jedno oraz dwukamerowego.

Na początek powiedzieć trzeba, że przy jednokamerowej realizacji jeżeli operator jest sprawny spokojnie poradzi sobie przy weselu do 100 osób ale w przypadku większych wesel zalecamy realizację wielokamerowe. Jest to co prawda droższa opcja ale lepsza i skuteczniejsza pod wieloma względami.

Najprościej wytłumaczyć to można, że skuteczność operatorska rośnie wprost proporcjonalnie do ilości kamer.

Co za tym idzie możliwości realizacji na różne sposoby takiego zlecenia zwiększają się w znacznym stopniu.

Ale zacznijmy od początku.

 

PRZYGOTOWANIA

Przy dwukamerowej realizacji jedna kamera jest u Pana Młodego, druga zajmuje się Panią Młodą. Ma to ogromne znaczenie w momencie kiedy Młoda Para mieszka od siebie w dużej odległości. Nie wprowadza to zbędnej nerwowej atmosfery oraz pośpiechu.

 

CEREMONIA ŚLUBNA

 

Podpisywanie dokumentów.

Gdy my podpisujemy dokumenty jedna kamera towarzysząc Młodej Parze rejestruje ten ważny moment, druga w tym czasie przygotowuje detale z otoczenia, bez których pokazanie całej ceremonii nie byłoby tak atrakcyjne.

 

Moment zaślubin.

Dysponując dwoma kamerami lub więcej każda kamera może skupić się na emocjach Pary Młodej (każdego z osobna) oraz rodziców o czym nie należy zapominać. Często ceremonia zaślubin przeprowadzona jest w dużym tempie a pojedynczy operator nie może w tym momencie przestać filmować Młodej Pary stąd też zarejestrowane emocje  rodziców nie są dokładnie z danej chwili, lecz nagrane są wcześniej lub później co jak myślę jest dla Was zrozumiałe. 

 

PAMIĘTAJCIE !!!

Przy realizacjach wielokamerowych również częstotliwość przemieszczania się operatorów zmniejsza się wprost proporcjonalnie do ilości kamer, co ma szczególne znaczenie w kościele.

 

Często zamawianym elementem jest nagranie całej mszy św. co przy jednej kamerze graniczy niemalże z cudem, bo przecież nie chcecie mieć filmu z tej ważnej chwili nagranego z tego samego miejsca a przecież w takiej opcji wszystkie momenty kiedy operator się przemieszcza z kamerą są praktycznie do wycięcia i nie nadają się do umieszczenia na filmie, tak więc nie będzie to nagranie z całej mszy a jedynie jej większe fragmenty.

 

 

WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA LUB USC

Przy wielokamerowej realizacji jedna kamera wyprowadza Młodą Parę, natomiast druga już czeka na zewnątrz. Dzięki czemu uzyskujemy ładniejsze i płynniejsze ujęcia. Odpada również konieczność zatrzymywania się Młodej Pary dając w ten sposób czas dla operatora na wyjście na zewnątrz i zmianę parametrów kamery (mając na myśli profesjonalistów a nie ludzi nagrywających "automatem").

 

To samo tyczy się momentu przywitania chlebem i solą oraz wniesienia Młodej Pani przez Pana Młodego.

 

ZABAWA WESELNA

W brew pozorom przy wielokamerowej realizacji operatorzy są mniej widoczni dla gości niż w przypadku realizacji jednokamerowej.

Dzięki czemu rejestracja wszystkich ważnych momentów odbywa się praktycznie niezauważalnie.

 

MONTAŻ KOŃCOWY

Przy realizacjach wielokamerowych film jest znacznie ciekawszy, ważne chwile widoczne są z wielu stron a dynamika filmu tylko na tym zyskuje. Pomimo, że opcja ta jest droższa to w efekcie dostajecie ciekawszy, bardziej szczegółowy, bardziej dynamiczny oraz niepowtarzalny film.

Polecamy zatem wszystkim Młodym Parom opcje wielokamerowe.

 

PAMIĘTAJCIE !!!

Jeśli macie ograniczony budżet, to lepiej zrezygnować z mniej ważnego elementu tego dnia np. "Przygotowań" na rzecz drugiej kamery a co za tym idzie ciekawszego filmu.

 

 

Na dzisiaj dziękujemy za uwagę.

Życzymy miłego czytania i udanego tygodnia :)

Zespół G2FilmStudio

 

 

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Jesenia Thorp (Sunday, 05 February 2017 13:07)


    Amazing issues here. I'm very satisfied to peer your article. Thanks so much and I am taking a look forward to touch you. Will you kindly drop me a e-mail?